x
  • Pradžia
  • >
  • Prasideda registracija į „Europos burės 2022” konkursą

Prasideda registracija į „Europos burės 2022” konkursą

2022 rugpjūčio 05 d.

Finansų ministerijos iniciatyva prasideda geriausių Europos Sąjungos fondų investicijų Lietuvoje projektų – „Europos burės 2022“ rinkimų konkursas. Šiuo keturioliktą kartą vykstančiu konkursu siekiama visuomenei pristatyti ir įvertinti didžiausią vertę žmogui, kraštui, valstybei duodančius ES fondų lėšomis finansuojamus projektus.

„Europos burės 2022“ nominacijos

Šiais metais projektų vykdytojai varžysis septyniose kategorijose:

  1. Už inovatyviausius sprendimus. Šiuo apdovanojimu atkreipiamas dėmesys į įmones, kurios savo veikloje diegia naujas technologijas, investuoja į procesus ir naujų produktų bei paslaugų kūrimą.
  2. Už darnios aplinkos kūrimą. Kategorijoje vertinami gyvenimo kokybę gerinantys ir aplinką bei energiją tausojantys sprendimai. Nominacija skirta projektams, kuriuose ES investicijos kreipiamos į viešosios aplinkos gražinimą, infrastruktūros atnaujinimą, taip pat už atsinaujinančios energetikos sprendimus bei pritaikymą šiuolaikinių žmonių poreikiams. Ypač laukiama projektų, kurie jau dabar prisideda prie „Europos Žaliojo kurso“ idėjos.
  3. Už investicijas į ateities mokyklą. Vertinami projektai, kurių metu buvo kuriamos naujos ugdymo proceso priemonės, diegiamos šiuolaikinės nuotolinio mokymo sistemos, į mokomuosius dalykus integruojamos STEAM veiklos. Taip pat ir visi kūrybiškumą mokykloje skatinantys sprendimai.
  4. Už efektyvumą medicinoje. Į apdovanojimą pretenduoja projektai, kurie gebėdami greitai keistis krizės metu, pasiūlė tobulesnius technologinius sprendimus medicinai, kompleksines sveikatos priežiūros paslaugas šeimoms bei visuomenei.
  5. Už investicijas į žmogų. Nominuojami projektai, kurie ES investicijas tikslingai ir efektyviai panaudojo socialinėms iniciatyvoms kurti. Viskam, kas didina žmogaus galimybių įvairovę ir gerina jo gyvenimo kokybę.
  6. Už bendruomeniškumo kūrimą. Nominacija skirta projektams, kurie sėkmingai didino gyventojų tarpusavio komunikaciją, įtraukė bendruomenės narius į bendrų tikslų siekimą ir aktyvų socialinį gyvenimą.
  7. Už įdomiausius smulkaus verslo projektus. Šiai nominacijai ieškoma netradicinių smulkaus verslo projektų, kurie kuria rinkoje dar nematytus produktus, prekės ženklus ar paslaugas.

Besikeičiančią Lietuvą kuriantieji

Konkurso dalyvių paraiškas vertins ir nugalėtojus kategorijose išrinks iš skirtingų sričių ekspertų ir žinomų visuomenės, žiniasklaidos bei akademinio pasaulio atstovų sudaryta vertinimo komisija. Šių metų nugalėtojai bus paskelbti bei apdovanoti rugsėjo viduryje Vilniuje vyksiančiame renginyje ir naujienų portale 15min. „Smulkaus verslo“ kategorijoje pusę vertinimo balsų nulems naujienų portalo 15min skaitytojai, kurie rugsėjo 14–20 dienomis internetinio balsavimo būdu vertins pateiktus smulkaus verslo kategorijos projektus.

Informacija norintiems dalyvauti „Europos burės 2022“ konkurse

Norintys dalyvauti konkurse taisykles ir sąlygas ras čia: Konkurso „Europos burės 2022“ taisyklės | Verslas | 15min.lt

Kilus klausimams dėl konkurso rašyti – europosbures@15min.lt